Nowości i wydarzenia

 


2009 rok. Rok wielu kontuzji i nieudanych projektów


W połowie grudnia 2008 roku zerwałem mięsień brzuchaty łydki, który wyeliminował mnie z czynnego nurkowania na dwa miesiące. W kwietniu w wyniku zbyt intensywnej rehabilitacji oraz intensywnych nurkowań poważnie naderwałem więzadło strzałkowe boczne kolana, paskudna dolegliwość która męczyła mnie przez wiele miesięcy ( może dlatego że prawie nie przerywałem nurkowania) Niestety powolna rehabilitacja spowodowała, że musieliśmy razem z Robertem Jabłońskim zrezygnować z naszego, od wielu miesięcy przygotowywanego projektu, mianowicie eksploracji przy użyciu rebreatherów jaskini The Pit w Meksyku.

 

Udało się natomiast zrealizować projekt nurkowań w jaskiniach Florydy, już samodzielnie jako nurek jaskiniowy.

 

Jasny plus tego roku to ukończenie po wielu tygodniach ciężkiej pracy, kursu Instruktora CCR. Kurs zrobiłem u IT Roberta Jabłońskiego w organizacji PSAI.


2008 rok. Rok wielkich planów


Wielkie plany związane były ze wspólnymi projektami moimi i Roberta. Jesienią 2007 roku mieliśmy rozpocząć kurs rebreatherowy a latem 2008 roku mieliśmy zamiar odbyć kurs/warsztaty głębokich nurkowań u Marka Eliatta. A następnie razem z nim zanurkować na wrak pancernika Victoria.


Plany te w związku z tragiczną śmiercią Roberta w pewnej części uległy zmianie.
W grudniu 2007 roku rozpocząłem kurs rebreatherowy, który mam nadzieje zakończyć w styczniu 2008 roku.


A później, o ile w miarę szybko uda mi się nabyć rebreather, zacznę mozolne zdobywanie doświadczenia w nurkowaniu z tym urządzeniem, czyli nurkowanie, nurkowanie i nurkowanie.


W czerwcu razem z Jackiem Sitkiem i grupą znajomych jedziemy na Wyspy Alandzkie. Po powrocie na pewno umieszczę relacje na stronie.
Nie mam więcej planów na ten moment, wszystko, co się będzie działo w 2008 roku podporządkowane jest nurkowaniu z rebreatherem, więc trudne do przewidzenia.


W najbliższym czasie otworzę na stronie nowa zakładkę pt. "Mój rebreather", w której będę relacjonował moje potyczki z tą dziedziną nurkowania.

 

2007 rok Podsumowanie


To był bardzo pracowity i niestety tragiczny rok.
Wykonałem ogromna ilość nurkowań w tym kilka poniżej 100m i ponad setkę w zakresie od 40paru do 99m. W tym sporo trimiksowych.
Niestety zginął mój partner Robert Wietschorke, więc rok należy uznać za tragiczny.

 
 
Projekty na 2007 rok

 

Układam plan dużych projektów nurkowych na 2007 rok Oczywiście jeszcze wszystko może się zmienić, jest w końcu jeszcze trochę czasu. Z czasem myślę, że będzie przybywać informacji i szczegółów. Więc na razie wygląda to tak:

 

Luty 2007

 

Pod koniec lutego około 27 jeżeli nic się nie zmieni, planuję wyjazd na tydzień do Dahab w Egipcie. Planujemy tam obnurkować ścianę Bels'ów, w zakresie 90-110m. A także zanurkować do Elizabeth Canion około 115m. Jest nas na razie trzech. Będziemy potrzebowali nurków zabezpieczających głębokie nurkowania z uprawnieniami co najmniej Normoxic Trimix Diver. Mamy jednego przydał by się chociaż jeszcze jeden ale weźmiemy każdego, jeżeli będzie tylko chciał i spełniał ww. warunki.

 

W związku z tym poszukujemy chętnych na tej wyjazd. Wyjazd nie komercyjny. Szczegóły przedstawię mailem.

 

Czerwiec 2007

 

Jest pomysł, żeby jechać do Scapa Flow w czerwcu. Projekt w fazie głębokiego rozeznania. Miało by to wyglądać tak, ładujemy sprzęt na auta, jedziemy do Danii, tam pakujemy się na prom do Szkocji, i stamtąd na Orkady.

Chciałbym, żebyśmy zanurkowali na mniej znanych głębszych wrakach do 70m (chyba nie ma głębszych).

Myślę że wyjazd w 6 max. 8 osób nurkujących, oczywiście z odpowiednimi uprawnieniami. Jestem otwarty na wszelką wiedze, pomysły, sugestie. Kontakt na maila.

 

Wczesna jesień Wrzesień - Październik

 

Wyjazd na wrak Haven, temat jest mi znany, zapraszam chętnych, bo naprawdę warto. Uprawnienia od Advanced Nitrox w górę. Nie więcej niż 6 osób (tyle mieści się na łódź)

 

Tak było rok 2006

 

Sierpień 2006

 

6-7 sierpnia jestem na Koparkach w Jaworznie.

Prowadzę mały kurs AEANx IANTD chętnych do popatrzenia zapraszam

 

12-15 sierpnia wyjeżdżam do Niemiec do kamieniołów Prelle, Steina, Sparmann .

Kończę kurs AEANx Diver IANTD .

W tym też czasie i miejscu mogę przeprowadzić kurs dla max. dwóch osób, chodzi oczywiście o kurs AEANx Diver IANTD.

Co na kursie można przeczytać w standardach IANTD na stronie iantd.pl

Dużo ciekawej teorii, poza wiedzą obowiązkową, praktyczne planowanie nurkowania z dekompresja, poparte moją wiedza nabytą.

 

Koniec sierpnia głębokie nurkowania techniczne trimixowe, zakres do 80m długie czasy denne - dwa trzy nurkowania. Jedziemy na razie w trzech, gdyby był ktoś chętny ( 1 max 2 osoby z uprawnieniami co najmniej normoxic trimix) proszę o kontakt mailem. Będziemy sprawdzać na sobie nowości związane z planowaniem nurkowania by Mark Elyatt.Lipiec 2006

 

W lipcu planuję kolejną turę obiazdową po kamieniołomach niemieckich, czyli Steina, Prelle, Luize, Horka, Sparmann i na specjalne życzenie Wildschutz.


Zapraszam nurków technicznych na Warsztaty Doskonalenia Technik Nurkowych - Będzie czas w warunkach ekstremalnych poćwiczyć wszystkie znane a ostatnio nie używane techniki nurkowe. Spotkać się w miłym towarzystwie. Wymienić doświadczenia ostatnich miesięcy. Miło spędzić czas.

Zapraszam również wszystkich chętnych na Kurs Advanced Nitrox IANTD. Ponieważ mieszkam w okolicach Śląska, kurs odbywać się będzie na Koparkach a głębokie nurkowania w niemieckich kamieniołomach. Możliwy jest kurs combo (nitrox i advanced nitrox). Warunkiem przystąpienia jest
-stopień P2 lub AOWD plus Deep Diver (można go zrobić też na kursie)
-conajmniej 25 nurkowań, plus przekonanie mnie że się umie nurkować
-posiadanie własnego podstawowego sprzętu nurkowego (plus suchy skafander). Resztę szczegółów w standardach IANTD na stronie www.iandt.pl

W sprawach szczegółowego terminu, formy kursu, płatności i wszelkich innych proszę o kontakt telefoniczny lub na maila.

 

      Kurs Advanced Nitrox IANTD to wstęp do nurkowań technicznych, to nie tylko nabycie określonej wiedzy, ale również niepowtarzalna okazja przeżycia niezwykłej przygody, nurkowań w ciekawych miejscach w Europie w towarzystwie doświadczonych nurków technicznych.